Revistakuvendi.org

Revistakuvendi.org has Server used 192.185.122.195 IP Address with Hostname in United States. Below listing website ranking, Similar Webs, Backlinks. This domain was first Unknown and hosted in Houston United States, server ping response time 150 ms

DNS & Emails Contact

This tool is used to extract the DNS and Emails from this domain uses to contact the customer.

Fetching Emails ...

Extract All Emails from Domain

Top Keywords Suggestions

Keywords suggestion tool used Revistakuvendi keyword to suggest some keywords related from this domain. If you want more, you can press button Load more »

1 Revista kuvendi jaku

Hosting Provider

Website: Revistakuvendi.org
Hostname: 192-185-122-195.unifiedlayer.com
Country:
Region: TX
City: Houston
Postal Code: 77092
Latitude: 29.830099105835
Longitude: -95.473899841309
Area Code: 713
Email AbuseNo Emails Found

Find Other Domains on Any IP/ Domain


New! Domain Extensions Updated .com .org .de .net .uk   » more ...

Domains Actived Recently

   » 7979kj.net (7 seconds ago)

   » Winthemostwanted.com (5 seconds ago)

   » Labxsystia.com (8 seconds ago)

   » 0000av.net (36 seconds ago)

   » Century-properties.com (4 seconds ago)

   » Euromat2021.org (0 seconds ago)

   » Giveawayaccounts.com (39 seconds ago)

   » Stackandstore.com (22 seconds ago)

   » Mxga.com (18 seconds ago)

Results For Websites Listing

Found 46 Websites with content related to this domain, It is result after search with search engine

Revistakuvendi.org Revista Kuvendi- Reviste E Shoqates

Revistakuvendi.org   DA: 18 PA: 18 MOZ Rank: 36

 • revistakuvendi.org | Revista Kuvendi- Reviste e shoqates Kuvendi, botues Pjeter Jaku TE DJATHTET VOTUAN NE KUSHTE JO TE BARABARTA Si fituan përsëri socialistët!!? Nga: Pjetër Jaku Detroit, U.S.A
 • “Forma më e keqe e pabarazisë është të përpiqesh ti bësh të barabarta gjërat e pabarabarta.”

REVISTA KUVENDI Revista E Përmuajshëme "KUVENDI" Lezhë

Revistakuvendi.wordpress.com   DA: 28 PA: 28 MOZ Rank: 57

revista kuvendi akskskaskskas Mr WordPress Hi, this is a comment.To delete a comment, just log in, and view the posts' comments, there you will Tungjatjeta Popull (1)

POLITIKE REVISTA KUVENDI

Revistakuvendi.wordpress.com   DA: 28 PA: 19 MOZ Rank: 49

revista kuvendi akskskaskskas Mr WordPress Hi, this is a comment.To delete a comment, just log in, and view the posts' comments, there you will Tungjatjeta Popull (1)

Revista Kuvendi, Ditet E Letersise 2020, Pjesa E Pare

Youtube.com   DA: 15 PA: 6 MOZ Rank: 24

Shpallja e Çmimeve per Edicionin 2020, nga Kryetari i Kuvendit Zotni Pjeter Jaku dhe Kryetarja e Zhurise Zonja Albina Palushi

Kuvendi I Shqipërisë

Parlament.al   DA: 16 PA: 16 MOZ Rank: 36

Revista “Kuvendi” synon që nëpërmjet materialeve që publikohen të kthehet shumë shpejt në një burim reference për studiuesit, akademikët, për publikun e gjerë dhe të interesuarit për jetën në shtëpinë e parlamentarizmit shqiptar.

Dega E Vatrës Michigan Gazeta Thumbi

Gazetathumbi.wordpress.com   DA: 26 PA: 35 MOZ Rank: 66

 • Rromuja e një oficeri sigurimi në mergim… Çka pranoi Ndue Pjetër Gjomarkaj më 10 qershor 1950‏ TV
 • Ne Michigan(Kur mediat drejtohen nga ish-sigurimsat)

Gazeta Thumbi Komentoni Posten Por Edhe Shkruani Në

Gazetathumbi.wordpress.com   DA: 26 PA: 8 MOZ Rank: 40

 • Ndoshta edhe s’ia vlen të spjegosh një akt, që jo vetëm miqësor, por as njerëzor nuk është
 • Duke dëgjuar prej muajsh kërkesën e miqëve për të spjeguar të vërtetën lidhur me përjashtimin tim nga Vatra dhe fjalët e liga të shumëllojshme, të atyre që deri dje ndamë shumë darka e dreka bashkë, i thëm vetes: “ Pse mërzitesh se dikush flet keq për ty?

Nikollë Kaçorri

Sq.wikipedia.org   DA: 16 PA: 31 MOZ Rank: 54

Dom Nikollë Kaçorri (Krejë, 1865 - Vienë, 29 maj 1917) ka qenë prelat katolik dhe figurë e shquar e kryengritjeve kundër rendit xhonturk, nënshkrues i Deklaratës së Pavarësisë së Shqipërisë dhe zv/kryeministri i parë i Shqipërisë në kabinetin e Ismail Qemalit

Albania Newspapers, Albanian News Sites And Magazine Online

Newspapersonline.org   DA: 20 PA: 9 MOZ Rank: 37

 • Albania Newspapers and Albanian News Sites
 • Albania Newspaper, Albania Flag - The list of Albanian newspapers, Albania news sites online, Albanian magazines, Albanian popular sports, Albanian tv channels, Albanian radio channels, Albania politics, Albania history, Albania health, Albania jobs sites, Albanian business, Albanian tech sites, and more websites are listed here.

Aktivitet I Shoqates Atdhetare “KOJA” Në Michigan,SHBA

Albdreams.net   DA: 17 PA: 50 MOZ Rank: 76

 • Aktivitetin e ndoqen mediat e komunitetit shqiptar; Revista “Kuvendi” TV ALBUSA, dhe ALBDREAMS TV
 • Kameremani i ALBDREAMS TV,Petrit Goçaj ka sjell te plote kroniken te cilen po e transmetojme per vizitoret e portalit tone.

About Albanian Voices

Albanianvoices.org   DA: 18 PA: 9 MOZ Rank: 37

 • Revista Kuvendi- Reviste e shoqates Kuvendi, botues Pjeter Jaku
 • Vatra (English: The Hearth) is an association of Albanian Americans, created in 1912, that has historically protected the rights of the Albanians in the United States, as well as has endeavored in lobbying with the United States Congress about the

Republika E Kosovës

Kuvendikosoves.org   DA: 22 PA: 50 MOZ Rank: 83

 • Revista “Kuvendi” – Aktualisht revista e Kuvendit afron një përmbledhje të shkurtër dhe koncize të aktiviteteve të Kuvendit në baza dymujore
 • Revista duhet të përmbajë informata mbi tema kyçe dhe çështjet aktuale që debatohen në Kuvend, si: procesi

Bota E Gruas Shqiptare-Reviste E Femrave Shqiptare

Botaegruas.blogspot.com   DA: 23 PA: 50 MOZ Rank: 85

Miresevini ne faqen letrare te rrjetit virtual mbarefemeror shqiptar Pan Albanian Women Network Ju ftojmë të na dërgoni mendimet tuaja për çdo gjë që ju lexoni ketu apo keni dëshirë të diskutoni.Ky rrjet eshte i hapur për të gjitha gratë dhe vajzat shqiptare!

Promovohet Libri "WAR DIARY" I Qëndresë Halilit

Telegrafi.com   DA: 13 PA: 45 MOZ Rank: 71

 • Revista “Kuvendi”, ka organizuar promovimin e librit të autores së re nga Kosova, Qëndresa Halili, “WAR DIARY” -We Children of Kosovo
 • Për librin e Qëndresës folën poeti Ruzhdi Gurra, gazetari dhe shkrimtari i njohur Zef Pergega, publicisti Rush Dragu, poetja Elinda Marku, gazetari i ACTV dhe veteran i Luftës së Kosovës, […]

JK # 67/68 (2012) By Jeta Katolike

Issuu.com   DA: 9 PA: 27 MOZ Rank: 50

Jeta Katolike (12/2012) Gjokaj dhe aktivistë të tjerë, përgaditën sallën dhe moren masat organizative për sistemimin e afro njëmijë pjesëmarrësve që ishin drejtuar për këtë rast të

Frank Shkreli: Shpresoj Te Një Udhëheqje E Re E Shqipërisë

Telegraf.al   DA: 11 PA: 50 MOZ Rank: 76

 • Botimet kryesore të diasporës janë gazeta “Illyria” dhe “Dielli” por edhe Revista Kuvendi në Detroit dhe uebsajte të ndryshme që pasqyrojnë veprimtarinë e këtij komuniteti
 • Megjithëse komuniteti shqiptaro-amerikan, kryesisht pasqyron përçarjet e politikës shqiptare në Ballkan, prapësëprapë ka …

Bota E Gruas Shqiptare-Reviste E Femrave Shqiptare

Botaegruas.blogspot.com   DA: 23 PA: 50 MOZ Rank: 89

 • Rozi Theohari50 Lynnway Apt.718Lynn, MA 01902-4637 Dear Mrs
 • Laura Bush, When you and your husband, President Bush, took the journey toEurope at the beginning of June, 2007, I remembered your dear letterthat was sent to me on March 31, 2003, on the occasion my donation of my two books of poems to you:

Diskutim:Nikollë Kaçorri

Sq.wikipedia.org   DA: 16 PA: 40 MOZ Rank: 73

 • Përshëndetje, redaktorë! Sapo ndryshova 1 lidhje të jashtme te artikulli Nikollë Kaçorri.Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim.Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme
 • Gjithashtu aty mund të gjeni informacion

Njoftim: Ditët E Letërsisë Shqipe – 2013 (Michigan, SHBA

Malesia.org   DA: 15 PA: 50 MOZ Rank: 83

“Ditët e Letersisë Shqipe – 2013” do bëhën me datat 06 dhe 07 Dhjetor 2013 Me 6 Dhjetor pritja e krijuesve dhe darka e mireseardhjes në Kafe …

Pjeter Jaku Facebook

Sq-al.facebook.com   DA: 18 PA: 19 MOZ Rank: 56

 • Pjeter Jaku është në Facebook
 • Bashkangjitu në Facebook për t'u lidhur me Pjeter Jaku dhe të tjerët që mund t'i njihni
 • Facebook fuqizon shkëmbimet mes njerëzve dhe bën botën të hapur e më të lidhur.

Fjala E Lirë Shkoder.net

Shkoder.net   DA: 15 PA: 22 MOZ Rank: 57

 • Bindemi se ky botim, veç do përsoset e bëhët më i kërkuar
 • Me rastin e 6 vjetorit revista Kuvendi ka marre mjaft pershendetje dhe urime te cilat jane botuar ne website: www.revistakuvendi.com
 • Nga keto shohim se nuk i mungon mbështetja për të vazhduar më tej, duke përmirësuar formën dhe përmbajtjen e …

Links Albanian Voices

Albanianvoices.org   DA: 18 PA: 7 MOZ Rank: 46

 • Goja llap e shpina dap! March 31, 2017
 • Një përgjigje e vjeter per te njejtat shpifje te Kastriot Myftarajt (të pasuruara me vrer shpifjesh të reja) dhe te atyre qe marrin hua shpifjet e Kastriotit per te m’i tundur para syve
 • Agron TUFA Më paska sharë Kastriot Myftaraj!!! Në …

Pjeter Jaku Facebook

Facebook.com   DA: 16 PA: 19 MOZ Rank: 57

 • Join Facebook to connect with Pjeter Jaku and others you may know
 • Facebook gives people the power to share and makes the

24 Ore,Intervista : Revista “ Kuvendi” Dhe Pjetër Jaku

Albdreams.net   DA: 17 PA: 50 MOZ Rank: 90

 • Revista Kuvendi” nuk është gjithëçka që ka të bëjë me botuesin e saj Pjetër Jaku (të paktën kështu na thotë njëri prej miqëve të Pjetrit
 • Atëherë çfarë është “ Kuvendi” – revistë dhe çka ndryshe? Me këtë hyrje po më kujton një poemë të Majakovskit.

Dita E Letërsisë Dhe Arteve Në Michigan

Forumishqiptar.com   DA: 22 PA: 50 MOZ Rank: 96

 • Revista Kuvendi Ndryshuar për herë të fundit nga Fiori : 01-11-2007 më 07:48 "Shkolla nuk e ben njeriun me te mencur, e meson te duket i tille" (e.m) Tema të Ngjashme
 • Nga Arrnubi në forumin Komuniteti musliman Përgjigje: 3

Media Albanian Orthodox ~ Shqiptar Ortodoks

Albanianorthodox.wordpress.com   DA: 30 PA: 16 MOZ Rank: 71

Janullatosofobia dhe shqiptaret ekstremiste te Al Qaides qe bejne thirrje ne shqip 24/7 per Lufte te Shenjte Jihad – revistakuvendi.org 31 Friday Jan 2014 Posted by durart in Kryepeshkopi Anastas , Media , Nderfetare , Polemike

Ditëve Të Letërsisë – 2014 U Bashkangjitet Edhe “Dita E

Malesia.org   DA: 15 PA: 50 MOZ Rank: 91

 • Revista “Kuvendi” u publikua per here te pare na Maj 2001 dhe u nderpre perkohesisht ne janar 2013
 • Se shpejti, ne mos keto dite, pasi eshte ne shtyp, Kuvendi do te vij me nje rrregullsi tjeter ndoshta njehere ne tre muaj, pasi publikohet edhe ne ëebin e saj cdo dite.

Hector Çiftja CV- Albanian – HD Consultancy Elbasan

Hdconsultancyelbasan.com   DA: 24 PA: 27 MOZ Rank: 78

 • Arshi Pipa : diversanti i fundit në Shqipëri-revista “Kuvendi”, Michigan USA
 • 112-120 Disa konsiderata mbi veprën studimore të Arshi Pipës : [ Arshi Pipa, "Contemporary Albanian Literature"]-Buletini shkencor UNIEL.

Videoweed.es – Blog

Xpvps.com   DA: 9 PA: 25 MOZ Rank: 62

revista kuvendi: d2f fbcdn com: 9e1 planete real madrid: jak phpjunkyard free php scripts: k0t firedrive com: rh5 finance partneragencies: 7hc lovenimphets com: 1kg my sms bd: la3 thegioiphimcom: hku www bursalagu com: c3s greenenergyinvestors: hro applelinkage: qs6 rouletteedu: q6m sexobot com: s7x herbs2000 com: 1mb superbeauty org: 9dn

Cilët Ishin Vëllezërit Gazulli Gazeta Dita

Gazetadita.al   DA: 17 PA: 32 MOZ Rank: 78

 • Familja Gazulli në mesjetë ishte një nga familjet e njohura feudale shqiptare nga Kabashi i Pukës dhe Ndërfana e Mirditës
 • Pal Gazulli (1405-1470) ishte humanist shqiptar, diplomat, pedagog, orator dhe një ndër bashkëpunëtorët e ngushtë të Skënderbeut.

Ramazan Çeka Facebook

Sq-al.facebook.com   DA: 18 PA: 13 MOZ Rank: 61

 • Ramazan Çeka është në Facebook
 • Bashkangjitu në Facebook për t'u lidhur me Ramazan Çeka dhe të tjerët që mund t'i njihni
 • Facebook fuqizon shkëmbimet mes njerëzve dhe bën botën të …

Ditët E Letërsisë Shqipe Në Miçigan ILLYRIA

Illyriapress.com   DA: 16 PA: 37 MOZ Rank: 84

Ne kete aktivitet Revista “Kuvendi” nderoi me tituj “Mirënjohje” post-mortum, ish-kleriket e nderuar shqiptare per kontributin e tyre ne lëminë kulturore si krijues dhe mbështetës të aktivitetve kulturore, zotnitë -Imam Vehbi Ismaili, mirenjohje që iu dorëzua anëtarit të Këshillit të Xhamisë Shqiptare të Detroitit, poetit

(DOC) PËR NJË KUPTIM TË DREJTË TË DISA INSTITUTEVE TË

Academia.edu   DA: 16 PA: 50 MOZ Rank: 98

 • PËR NJË KUPTIM TË DREJTË TË DISA INSTITUTEVE TË LIGJIT “PËR MBROJTJEN NGA DISKRIMINIMI” Revista “KUVENDI”, Nr
 • Aurela ANASTASI1 Të rimarrësh një diskutim për disa institute të sanksionuara nga ligji “Për mbrojtjen nga diskriminimi”2 rreth 10 vjet pasi ai ka hyrë në fuqi, është një ndërmarrje e dobishme për përmirësimin dhe zbatimin e tij.

Ndërroi Jetë Shkrimtarja Rozi Theohari ILLYRIA

Illyriapress.com   DA: 16 PA: 40 MOZ Rank: 89

Pena e saj publicistike mjaft e njohur me editoriale, reportazhe, esse, opinione e kolumnat e saj në shtypin shqiptar në Shqipëri, në gazetën Dielli, Illyria, revista Kuvendi dhe Fjala e Lirë në Londër, paraqesin Amerikën në dy plane, si Vendi i Lirisë e i demokracisë i mbështetur në ligje të palëkundshme dhe vendi i mijëra

Gazeta Telegram Viti II Botimi 15 By Brahim Shoshi

Issuu.com   DA: 9 PA: 37 MOZ Rank: 80

 • Gazeta Telegram Viti II Botimi 15 e Premte 29 Maj 2015
 • E premte, 22 maj 2015 KUJTESË
 • BIOGRAFIA 1-Revista "Nëntori",Tiranë nr

Recently Analyzed Sites

7979kj.net (8 seconds ago)

Winthemostwanted.com (6 seconds ago)

Labxsystia.com (9 seconds ago)

0000av.net (37 seconds ago)

Century-properties.com (5 seconds ago)

Euromat2021.org (1 seconds ago)

Giveawayaccounts.com (40 seconds ago)

Stackandstore.com (23 seconds ago)

Mxga.com (19 seconds ago)

Shopbentre.com (3 seconds ago)

Lcmh.org (34 seconds ago)

Doris-safety.com (20 seconds ago)

Whgh.org (2 seconds ago)

India-tv.net (29 seconds ago)

Ipeg.com (16 seconds ago)

Fsacounseling.org (8 seconds ago)