Revistakuvendi.wordpress.com

Revistakuvendi.wordpress.com has Server used 192.0.78.12 IP Address with Hostname in United States. Below listing website ranking, Similar Webs, Backlinks. This domain was first Unknown and hosted in San Francisco United States, server ping response time 15 ms

DNS & Emails Contact

This tool is used to extract the DNS and Emails from this domain uses to contact the customer.

Fetching Emails ...

Extract All Emails from Domain

Top Keywords Suggestions

Keywords suggestion tool used Revistakuvendi keyword to suggest some keywords related from this domain. If you want more, you can press button Load more »

1 Revista kuvendi jaku

Hosting Provider

Website: Revistakuvendi.wordpress.com
Hostname: 192.0.78.12
Country:
NetName:
Address: 60 29th Street ,
Region: CA
City: San Francisco
Postal Code: 94110
Latitude: 37.748401641846
Longitude: -122.4156036377
Area Code: 415
Email Abuse1. [email protected]
2. [email protected]

Find Other Domains on Any IP/ Domain


New! Domain Extensions Updated .com .org .de .net .uk   » more ...

Domains Actived Recently

   » Zaldibia.eus (0 seconds ago)

   » Jamesperse.com (54 seconds ago)

   » Stevelukather.com (0 seconds ago)

   » Uvirinc.com (2 seconds ago)

   » Mcnamarasmithlaw.com (0 seconds ago)

   » Basichydrogeology.com (6 seconds ago)

   » Toidentowa.com (1 seconds ago)

   » Markandroberts.com (13 seconds ago)

   » Dynamitecolours.com (7 seconds ago)

Results For Websites Listing

Found 45 Websites with content related to this domain, It is result after search with search engine

Revistakuvendi.org Revista Kuvendi- Reviste E Shoqates

Revistakuvendi.org   DA: 18 PA: 18 MOZ Rank: 36

 • revistakuvendi.org | Revista Kuvendi- Reviste e shoqates Kuvendi, botues Pjeter Jaku TE DJATHTET VOTUAN NE KUSHTE JO TE BARABARTA Si fituan përsëri socialistët!!? Nga: Pjetër Jaku Detroit, U.S.A
 • “Forma më e keqe e pabarazisë është të përpiqesh ti bësh të barabarta gjërat e pabarabarta.”

REVISTA KUVENDI Revista E Përmuajshëme "KUVENDI" Lezhë

Revistakuvendi.wordpress.com   DA: 28 PA: 28 MOZ Rank: 57

revista kuvendi akskskaskskas Mr WordPress Hi, this is a comment.To delete a comment, just log in, and view the posts' comments, there you will Tungjatjeta Popull (1)

POLITIKE REVISTA KUVENDI

Revistakuvendi.wordpress.com   DA: 28 PA: 19 MOZ Rank: 49

revista kuvendi akskskaskskas Mr WordPress Hi, this is a comment.To delete a comment, just log in, and view the posts' comments, there you will Tungjatjeta Popull (1)

Revista Kuvendi, Ditet E Letersise 2020, Pjesa E Pare

Youtube.com   DA: 15 PA: 6 MOZ Rank: 24

Shpallja e Çmimeve per Edicionin 2020, nga Kryetari i Kuvendit Zotni Pjeter Jaku dhe Kryetarja e Zhurise Zonja Albina Palushi

About Albanian Voices

Albanianvoices.org   DA: 18 PA: 9 MOZ Rank: 31

 • Revista Kuvendi- Reviste e shoqates Kuvendi, botues Pjeter Jaku
 • Vatra (English: The Hearth) is an association of Albanian Americans, created in 1912, that has historically protected the rights of the Albanians in the United States, as well as has endeavored in lobbying with the United States Congress about the

Frank Shkreli: Shpresoj Te Një Udhëheqje E Re E Shqipërisë

Telegraf.al   DA: 11 PA: 50 MOZ Rank: 66

 • Botimet kryesore të diasporës janë gazeta “Illyria” dhe “Dielli” por edhe Revista Kuvendi në Detroit dhe uebsajte të ndryshme që pasqyrojnë veprimtarinë e këtij komuniteti
 • Megjithëse komuniteti shqiptaro-amerikan, kryesisht pasqyron përçarjet e politikës shqiptare në Ballkan, prapësëprapë ka …

Në Michigan Për Ditët E Letërsisë Shqipe

Ballikombit.org   DA: 19 PA: 10 MOZ Rank: 35

 • 13 Nentor 2010 Nga Pierre-Pandeli Simsia Nëntë vite më parë, në Michigan, Sh.B.A
 • nga emigrantët shqiptarë të ardhur viteve të fundit do të" lindte" një fëmijë i mbarë, që do të pagëzohej me emrin e bukur dhe kuptimplotë "Revista KUVENDI" të shoqëruar me: "Ditët e …

Dega E “ Vatres “ Në Michigan Gazeta Thumbi

Gazetathumbi.wordpress.com   DA: 26 PA: 38 MOZ Rank: 71

 • Pjetër Jaku Me datën 28 Janar 2012, ditën e shtune, në resorantin e njohur të aktivistit shqiptar Gjeto Ivezaj, “ The Wellington Pub”, i cili ndodhte në 18 Mile Rochester, u bë takimi themelues për Degën e “Vatrës” në Michigan
 • Duke e vlerësuar si të rëndësishme këtë Degë, moren pjesë edhe Kryetari i “ Vatrës”…

Nikollë Kaçorri

Sq.wikipedia.org   DA: 16 PA: 31 MOZ Rank: 55

Dom Nikollë Kaçorri (Krejë, 1865 - Vienë, 29 maj 1917) ka qenë prelat katolik dhe figurë e shquar e kryengritjeve kundër rendit xhonturk, nënshkrues i Deklaratës së Pavarësisë së Shqipërisë dhe zv/kryeministri i parë i Shqipërisë në kabinetin e Ismail Qemalit

Republika E Kosovës

Kuvendikosoves.org   DA: 22 PA: 50 MOZ Rank: 81

Revista “Kuvendi” – Aktualisht revista e Kuvendit afron një përmbledhje të shkurtër dhe koncize të aktiviteteve të Kuvendit në baza dymujore.

Miqësia Mbi 60 Vjeçare E Dy

Revistakuvendi.org   DA: 18 PA: 18 MOZ Rank: 46

 • Miqësia mbi 60 vjeçare e dy patriotëve të devotshëm Zef Perndocaj & Dr
 • Gjon Buçaj u ndërpre në tokë pasi Z.Perndocaj dha lamtumirën e fundit

Bota E Gruas Shqiptare-Reviste E Femrave Shqiptare

Botaegruas.blogspot.com   DA: 23 PA: 50 MOZ Rank: 84

Miresevini ne faqen letrare te rrjetit virtual mbarefemeror shqiptar Pan Albanian Women Network Ju ftojmë të na dërgoni mendimet tuaja për çdo gjë që ju lexoni ketu apo keni dëshirë të diskutoni.Ky rrjet eshte i hapur për të gjitha gratë dhe vajzat shqiptare!

Bota E Gruas Shqiptare-Reviste E Femrave Shqiptare

Botaegruas.blogspot.com   DA: 23 PA: 50 MOZ Rank: 85

 • Rozi Theohari50 Lynnway Apt.718Lynn, MA 01902-4637 Dear Mrs
 • Laura Bush, When you and your husband, President Bush, took the journey toEurope at the beginning of June, 2007, I remembered your dear letterthat was sent to me on March 31, 2003, on the occasion my donation of my two books of poems to you:

Links Albanian Voices

Albanianvoices.org   DA: 18 PA: 7 MOZ Rank: 38

 • Goja llap e shpina dap! March 31, 2017
 • Një përgjigje e vjeter per te njejtat shpifje te Kastriot Myftarajt (të pasuruara me vrer shpifjesh të reja) dhe te atyre qe marrin hua shpifjet e Kastriotit per te m’i tundur para syve
 • Agron TUFA Më paska sharë Kastriot Myftaraj!!! Në …

Pjeter Jaku Facebook

Sq-al.facebook.com   DA: 18 PA: 19 MOZ Rank: 51

 • Pjeter Jaku është në Facebook
 • Bashkangjitu në Facebook për t'u lidhur me Pjeter Jaku dhe të tjerët që mund t'i njihni
 • Facebook fuqizon shkëmbimet mes njerëzve dhe bën botën të hapur e më të lidhur.

Ramazan Çeka Facebook

Sq-al.facebook.com   DA: 18 PA: 13 MOZ Rank: 46

 • Ramazan Çeka është në Facebook
 • Bashkangjitu në Facebook për t'u lidhur me Ramazan Çeka dhe të tjerët që mund t'i njihni
 • Facebook fuqizon shkëmbimet mes njerëzve dhe bën botën të …

ALBDREAMS SUPLEMENT: 10/31/10

Albdreams.blogspot.com   DA: 22 PA: 24 MOZ Rank: 62

 • Nëntë vite më parë, në Michigan, Sh.B.A
 • nga emigrantët shqiptarë të ardhur viteve të fundit do të” lindte” një fëmijë i mbarë, që do të pagëzohej me emrin e bukur dhe kuptimplotë “Revista KUVENDI” të shoqëruar me: “Ditët e Letërsisë Shqipe në Michigan” në formën e një konkursi.

Diskutim:Nikollë Kaçorri

Sq.wikipedia.org   DA: 16 PA: 40 MOZ Rank: 73

 • Përshëndetje, redaktorë! Sapo ndryshova 1 lidhje të jashtme te artikulli Nikollë Kaçorri.Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim.Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme
 • Gjithashtu aty mund të gjeni informacion

Aktivitet I Shoqates Atdhetare “KOJA” Në Michigan,SHBA

Albdreams.net   DA: 13 PA: 50 MOZ Rank: 81

 • Aktivitetin e ndoqen mediat e komunitetit shqiptar; Revista “Kuvendi” TV ALBUSA, dhe ALBDREAMS TV
 • Kameremani i ALBDREAMS TV,Petrit Goçaj ka sjell te plote kroniken te cilen po e transmetojme per vizitoret e portalit tone.

Përjetësisht Të Panjohur

Albanie-albanais.com   DA: 24 PA: 24 MOZ Rank: 67

 • Në një varg shkrimesh Ferri mitik, Ferri metempsikik, Ferri biblik, Ferri kuranik dhe Ferri artistik jam munduar të përshkruaj një realitet të gjithëgjendur gjatë të gjitha kohrave dhe i ndarë nga të gjitha besimet
 • Kështu, edhe agnostiku më i bindur besa e ka të vështirë të mohojë egzistencën e ferrit
 • Por është arsyeja, e çiftëzuar me formimin, që ende më pëshpërit

Pjeter Jaku Facebook

Facebook.com   DA: 16 PA: 19 MOZ Rank: 55

 • Join Facebook to connect with Pjeter Jaku and others you may know
 • Facebook gives people the power to share and makes the

24 Ore,Intervista : Revista “ Kuvendi” Dhe Pjetër Jaku

Albdreams.net   DA: 17 PA: 50 MOZ Rank: 88

 • Revista Kuvendi” nuk është gjithëçka që ka të bëjë me botuesin e saj Pjetër Jaku (të paktën kështu na thotë njëri prej miqëve të Pjetrit
 • Atëherë çfarë është “ Kuvendi” – revistë dhe çka ndryshe? Me këtë hyrje po më kujton një poemë të Majakovskit.

ALBDREAMS SUPLEMENT: Krijuesit, Shqiptarë Në Amerikë E

Albdreams.blogspot.com   DA: 22 PA: 46 MOZ Rank: 90

 • Revista Kuvendi” i ka publikuar poezitë e tij
 • Këtu në diasporë po rendet pas numrit të librave dhe jo vlerave të tyre
 • Ka sish që kanë shtypur dhjetra tituj, duke ardhur prej hiçit, pa dëshmuar pikë talenti
 • Ndërsa, afër moshës 50 vjeçare dhe pa botuar …

Promovimi I Botimeve Të Reja Nga Revista “ Kuvendi”

Fatmirt.blogspot.com   DA: 20 PA: 46 MOZ Rank: 89

Promovimi i botimeve të reja nga revista Kuvendi” Ditën e dielë, më 08 shkurt 2009, në një nga mjediset e Hotel Hilton, ne 18 Mile Crooks, në Michigan, nga ora 5:00 deri ne oren 8:00 u bë promovimi i tre librave të botuar muajt e fundit:

Fjala E Lirë Shkoder.net

Shkoder.net   DA: 15 PA: 22 MOZ Rank: 61

 • Fjala e Lirë - Dita e letërsisë shqiptare në Michigan
 • Dita e letërsisë shqiptare në Michigan -- nga Elinda Marku
 • Me daten 30 tetor 2005 u zhvillua me sukses " Dita e letersise shqiptare ne Michigan"
 • ishte viti i peste qe ky aktivitet zhvillohet nga Revista " Kuvendi", por jo ne permasat e ketij viti.Krijuesit shqiptare te Michiganit, ekspozuan krijimtarine e tyre ne Sallen At Gjergj

Cilët Ishin Vëllezërit Gazulli Gazeta Dita

Gazetadita.al   DA: 17 PA: 32 MOZ Rank: 74

 • Familja Gazulli në mesjetë ishte një nga familjet e njohura feudale shqiptare nga Kabashi i Pukës dhe Ndërfana e Mirditës
 • Pal Gazulli (1405-1470) ishte humanist shqiptar, diplomat, pedagog, orator dhe një ndër bashkëpunëtorët e ngushtë të Skënderbeut.

ELINDA MARKU: ELINDA MARKU

Elindamarku.blogspot.com   DA: 24 PA: 50 MOZ Rank: 100

 • në mes të loteve të jeshiltë e Maces Blu
 • Elinda Marku u lind më 20 shkurt 1969 në fshatin Fierzë të Rubikut
 • Ka studiuar për Gjuhë dhe Letërsi Shqipe në …

MIF: Sakrilegj I Vetvetes, Për Fjalën E Lirë

Terziu.blogspot.com   DA: 19 PA: 50 MOZ Rank: 96

Shpresa Vrana- shkrimtare, esseiste dhe publiciste.Aktualisht jeton e punon në Boston, SHBA-ës, Bashkëpunëtore dinjitoze me organet e shtypit në Diasporë, si në gazeta Iliria, Dielli, revista Kuvendi, Fjala e Lirë, Londër e në shumë ëebsite e lista internetike e gazeta të ndryshme në Shqipëri, vecmas në gazetat e Vlorës nga ajo

Revistakuvendi.org" Keyword Found Websites Listing

Keyword-suggest-tool.com   DA: 28 PA: 27 MOZ Rank: 83

 • Revistakuvendi.org Revista Kuvendi- Reviste e shoqates
 • Revistakuvendi.org DA: 18 PA: 18 MOZ Rank: 36
 • NIKË GASHAJ Ngritja e masave dhe kriza e elitave Shekulli XX ka filluar në shenjë të zgjimit të masave, kurse themeluesit e psikologjisë dhe sociologjisë së masave, sikurse thotë profesori Serge Moskovici, nga universiteti i Cambridges kanë qenë të bindur se masat do të triumfojnë.

Harta Interaktive E Diasporës Diaspora Flet

Organizatatshqiptare.germin.org   DA: 31 PA: 5 MOZ Rank: 65

 • Revista Kuvendi 38128 Jamestown Rd Sterling HTS
 • British Albanian Kosovar Council -BAKC The Winch, Winchester Road, London NW3 3RN
 • Albanian Canadian Excellence 55 Brownlow Avenue, Toronto, Canada

Canadian Pharmacy Reputable

Thepalmerlab.com   DA: 16 PA: 22 MOZ Rank: 68

 • Minipress and pregnancy cytotec taken orally prednisone 5mg 48 tablets instructions levalbuterol and albuterol sulfate zoloft dose for postpartum depression cipro drug name amoxicillin for nasal congestion merck offers fosamax clonidine for rosacea flushing is mobic a pain medication allegra farmers market daphne al specialist creed propranolol exact mass plendil

Mccain Fresh Style Fries" Keyword Found Websites Listing

Keyword-suggest-tool.com   DA: 28 PA: 33 MOZ Rank: 92

 • McCain® Fresh-Style Skin-On Regular Fries 3/8" McCain
 • Mccainusafoodservice.com DA: 28 PA: 50 MOZ Rank: 79
 • McCain ® Fresh-Style Skin-On Regular Fries 3/8" MCX05158; Skin-on, uncoated regular fries for a classic size with a natural hand-cut appearance

Fletore.com Website Statistics And Traffic Analysis Fletore

Fletore.com.ipaddress.com   DA: 25 PA: 25 MOZ Rank: 82

ℹ️ Fletore - Show detailed analytics and statistics about the domain including traffic rank, visitor statistics, website information, IP addresses, DNS resource records, server location, WHOIS, and more | Fletore.com Website Statistics and Analysis

Koferenca E Paqes Ne Paris

Simdep3s.net   DA: 12 PA: 43 MOZ Rank: 88

 • Konferenca e Paqes 1919 revistakuvendi org
 • Paris 1919 Traktati i Versajes YouTube
 • Shqiptarja com Dokumentet Konferenca e Paqes Ja si u
 • KONFERENCA E AMBASADORËVE NË LONDËR 17 dhjetor 1912 – maj
 • 105 vjetori i Konferencës së Paqes në Londër Gazeta Vatra
 • Rreth përfaqësimit të Fishtës në Konferencën

Recently Analyzed Sites

Zaldibia.eus (1 seconds ago)

Jamesperse.com (55 seconds ago)

Stevelukather.com (1 seconds ago)

Uvirinc.com (3 seconds ago)

Mcnamarasmithlaw.com (1 seconds ago)

Basichydrogeology.com (7 seconds ago)

Toidentowa.com (2 seconds ago)

Markandroberts.com (14 seconds ago)

Dynamitecolours.com (8 seconds ago)

Eventplanningexperts.com (31 seconds ago)

Wolflit.com (2 seconds ago)

Filippilegnami.com (4 seconds ago)

Sunhose.com (11 seconds ago)

Apexhomehealth.com (28 seconds ago)

Goso-media.com (7 seconds ago)

Modelerjoe.net (7 seconds ago)

Badgerbalm.com (3 seconds ago)